Основи загальної та воєнної політології

Код: 700065
Наявність: В магазині

835
  • 835 грн.Швидка доставка
Будь-який варіант оплати
Найнижчі ціни
Гарантія на товар
Сотні задоволених клієнтів


Цюрупа М.В., Ясинська В.С.: Підр. - К.: Кондор-Видавництво, 2013. - 512 с. Обкл. тверда. Формат 60х84/16.

ISBN 978-966-2781-42-7

Затверджено МОНМС України як підручник для студентів ВНЗ.

Підручник з основ загальної та воєнної політології органічно поєднує політологічні знання теоретико-методологічного рівня та конкретно-наукові воєнно-політологічні погляди на засади формування та реалізації воєнної політики держави. У підручнику розкрито зміст оновленої Воєнної доктрини України та сучасні воєнно-політичні стратегії, надано порівняльний аналіз воєнно-політологічних поглядів мислителів Сходу і Заходу на проблеми війни, миру, національної безпеки; розкрито теорію політики та поточної політики України в галузі національної безпеки.

Підручник призначений для слухачів Національного університету Оборони України, курсантів військових навчальних закладів, студентів ДЕТУТ, інших ВНЗів із військовою кафедрою, а також усім тих, хто цікавиться проблемами формування і реалізації воєнної політики держави.

Стислий зміст:
Вступ
Розділ І. Становлення воєнної політології: історично-наукові і методологічні проблеми. Тема 1. Воєнна політологія в структурі знань про політику. Тема 2. Основні етапи становлення і розвитку загальнополітичних та воєнно-політичних поглядів і концепцій.
Розділ ІІ. Воєнна політика та її функціонування у політичній системі суспільства. Тема 3. Політичне буття суспільства та його міліарна складова. Тема 4. Воєнна політика в структурі політики. Тема 5. Політична свідомість. Політичні ідеології воєнно-політичного спрямування. Тема 6. Політична система суспільства, її функціонування та вплив на воєнно-політичну обстановку.
Розділ ІІІ. Проблеми демократії, правової держави, громадянського суспільства та їх збройного захисту. Тема 7. Держава як найважливіший суб’єкт політики та місце армії в її структурі. Тема 8. Партії у політичній системі суспільства. Воєнні аспекти програм політичних партій сучасної України. Тема 9. Демократія. Громадянське суспільство. Правова держава. Демократичні засади контролю збройної воєнної сили суспільством. Тема 10. Поняття політичного лідерства. Військовий керівник та політичний лідер. Тема 11. Політологічний аналіз війн, сучасних форм збройного соціального насильства, миру.
Розділ ІV. Сучасні воєнно-політичні доктрини, геополітичні стратегії – теоретична основа планування та реалізації воєнної політики на міжнародній арені. Тема 12. Стратегії «непрямих дій»: зародження концепцій, форми реалізації у сучасній воєнно-політичній практиці. Тема 13. Політологічний аналіз воєнних доктрин держав та стратегічних концепцій воєнно-політичних альянсів. Тема 14. Політична культура, культура війни і миру в демократичній державі. Тема 15. Геополітичні і геостратегічні концепції нового міжнародного порядку.
Список літератури

Увага: HTML не підтримується!