Отаман Коваль

Код: 434795
Наявність: В магазині
Артикул: Л434795

400
  • 400 грн.Швидка доставка
Будь-який варіант оплати
Найнижчі ціни
Гарантія на товар
Сотні задоволених клієнтів

У книзі розповідається про повстанський рух козаків і селян Гадяцького і Зіньківського повітів Полтавської губернії в 1920-ті роки, який був спрямований проти московських більшовицьких окупантів, що у грудні 1919 року прийшли в Україну і намагалися реалізувати ленінську політику «военного коммунизма» – проводити в полтавських селах і хуторах масові грабунки хліба та інших продуктів, а до непокірних – червоний терор. 

У відповідь на це мародерство, беззаконня і свавілля піднялися козаки і селяни, на чолі яких стали члени Гадяцького повітового комітету УКП (боротьбистів) Олександр Коваль і Іван Бутко, їхні прибічники Іван Крупський, Федір Буховецький, Олексій Дмитренко та багато інших сміливих і рішучих борців за волю України.

До рішучої боротьби проти московських окупантів закликала також і широко відома та авторитетна українська письменниця і громадська діячка Олена Пчілка. Проживаючи у Гадячі та приймаючи активну участь у громадському житті і національно-патріотичному вихованні молоді, вона наочно побачила всю підступність і підлість політики московських більшовиків. Не випадково, що вже у лютому 1920 року вона з трибуни безпартійної селянської конференції повіту закликала боротися проти цих окупантів та гнати їх із рідної землі.

Під впливом цих та інших закликів і звернень, боротьбу проти московських поневолювачів очолили також відомі отамани Л.Христовий, М.Мандик, а також маловідомі ватажки Антоненко, Бей, Листопад, Кундій, Мартинович, Степенко (Дорош), Тяло та багато інших.

І все ж, особливу увагу в книзі приділено постаті отамана О.Коваля, який був ідейним борцем за Радянську, але самостійну і незалежну від Москви Українську соціалістичну демократичну республіку, яка б мала свій уряд, свою українську армію, свої закони і свої порядки.

Всі події і дії героїв висвітлені на основі документів архіву УСБУ в Полтавській області, Державного архіву Полтавської області (ДАПО), спогадів безпосередніх учасників тих подій, переказів їхніх рідних і близьких.

До книги зібрані рідкісні фотознімки, у тому числі зі справ ГПУ-НКВД, які зберігаються в архіві УСБУ області.

Ця книга буде цікавою і корисною всім, хто хоче знати правду про героїчний і трагічний період історії нашої України.

Увага: HTML не підтримується!